Поради батькам

Уранці підіймайте дитину спокійно, з усмішкою та лагідним словом.
Не згадуйте вчорашні прорахунки, не вживайте образливих слів.
Не підганяйте дитину:
розрахувати час - це ваш обовязок, якщо ви з цим не впорались - провини дитини в цьому не має.
Не посилайте дитину до школи без сніданку: у школі вона багато працює, витрачає сили. Відправляючи дитину до школи, побажайте їй успіхів.
Забудьте фразу: " Що ти сьогодні отримав? " Зустрічайте дитину спокійно, не "сипте" на неї тисячу питань, дайте їй розслабитись.
Якщо дитина замкнулася, щось її турбує, не наполягайте на поясненні її стану, хай заспокоїться, тоді вона все сама розкаже. Зауваження вчителя вислуховуйте не в присутності дитини. Вислухавши, не влаштовуйте сварку.
Говоріть із дитиною спокійно.
Після школи дитина повинна 2-3 години відпчити. Найоптимальніший час для виконання завдань з 15 до 17 години. Не можна виконувати зивдання без перерви. Через кожні 15 -20 хвилин треба вдпочити 15 -20 хвилин. Під час виконання завдань не стійте над дитиною, дайте їй попрацювати самостійно.
А коли буде потрібна ваша допомога, то без крику, говорячи "не хвилюйся", "ти все вмієш", "давай поміркуємо разом", "згадай, як пояснював учитель", допоможіть дитині.
При спілкуванні з дитиною не вжиайте умовностей: " Якщо ти будеш добре вчитися, то ..."
Протягом дня знайдіть півгодини д ля спілкування з дитиною. У цей час найважливішими повинні бути справи дитини, її біль, її радощі.
У сімї має бути єдиний підхід до спілкування дорослих із дитиною. Коли щось не виходить, порадьтеся із психологом, учителем, почитайте відповідну літературу для батьків.
Завжди будьте уважними до стану здоровя дитини. Не забувайте, що діти люблять слухати казки, особливо перед сном, або пісню, лагідні слова. Не лінуйтеся зробити це для них.

Поради батькам щодо підготовки дітей до школи

Не залякуйте дітей школою, це призведе до небажання дитини йти туди. Особливо небезпечно це стосовно боязких, невпевнених у собі дітей.
Виявляйте цікавість до індивідуальності дитини, її внутрішнього світу. Суворість і доброзичливість у вихованні дітей повині бути помірними.
Сприяйте добрим взаємостосункам вашої дитини з однолітками,або якщо їх немає, виникає відчуття хвилювання, що призводить до появи відчуття неповноцінності, агресивності. У дитини може сформуватися негативне ставлення до школи, до дітей.

Головну увагу при формуванні невимушеності у спілкуванні з дорослими приділяйте сюжетно- рольовій грі (гра у школу, програвайте роль учителя).
Для формування адекватного рівня спілкування і взаємодії дитини з однолітками використовуйте ігри, за правилами яких діти змушені узгоджувати свої дії для виконання спільного зпвдання. оцінки та самооцінки використовуйте режисерські ігри, у яких носіями ролей є іграшки (ляльки, тварини), дитина сама створює і реалізує сюжет гри, одночасно виконуючи різні ролі. Для формування навальної ждіяльності застосовуйте дитяче експерементування, у процесі якого дти "відкривають" нові характеристики та якості об"єктів, нові знання народжують нові питання.

Поради батькам щодо розвитку навичок спілкування, упевненості в собі.

Не оберігайте дитину від щоденних справ, не намагайтеся розв`язувати за неї всі її проблеми, але і не перевантажуйте тим, що їй буде заважко.
Хай дитина виконує доступні завдання й отримує задоволення. Не перехвалюйте дитину, але й не забувайте про заохочення, коли вона на це заслуговує.
Своїм прикладом показуйте адекватність ставлення до успіхів та невдач. Оцінюйте вголос свої можливості та результати роботи.
Не зрівнюйте дитину з іншими дітьми. Зрівнюйте їїз самою собою (тією, якою вона була вчора чи буде завтра).
Розширюйте коло знайомих своєї дитини, частіше запрошуйте до себе друзів,беріть дитину в гості до знайомих людей.
Не бажано постійно хвилюватися за дитину; не намагайтеся оберігати її від небезпеки, яку загалом ви вигадали самі.
Не намагайтеся робити все за дитину, запобігайте новим ускладненням, дайте їм певну міру свободи і відкритості дій, закріплюйте в дитині впевненість у собі.

Кiлькiсть переглядiв: 706

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.